Tabliczka znamionowa

Każde urządzenie Bravilor Bonamat posiada tabliczkę znamionową, która zawiera najbardziej potrzebne informację dla identyfikacji urządzenia. Dane te mogą być potrzebne dla sprawdzenia numeru katalogowego urządzenia, modelu, unikalnego numeru seryjnego dla linijki urządzeń Bravilor Bonamat.

Oznaczenie informacji na tabliczce znamionowej:

  1. Numer katalogowy urządzenia – 8.***.***.*****
  2. Oznaczenie modelu urządzenia
  3. Data produkcji
  4. Numer seryjny 02000*******
  5. Dane zasilania – przyłącza elektryczne i wodne

W niektórych przypadkach na tabliczce są umieszczone inne dane, potrzebne dla serwisu w celu użycia odpowiednich części zamiennych.

Gdzie znaleźć tabliczkę znamionową?

  • Esprecious – znajduje się pod pokrywą górną za pojemnikiem na kawę.
  • Sego – znajduje się za pojemnikiem na kawę (należy usunąć pojemnik).
  • W większości innych urządzeń tabliczka znajduję się na tylnej ściance urządzenia.
  • W starszych wersjach maszyn instant może to się znajdować pod pokrywą górną.
  • W warnikach serii HWA 6/14/21 – pod pokrywą górną, serii HWA 8/12 i 40/70– na dole po lewej stronie.

Czyszczenie ekspresu do kawy

Wiele osób nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki aromatycznej kawy z delikatną mleczną pianką. Sprawny ekspres Bravilor Bonamat potrafi zadowolić każdego fana tego napoju. Ale co robić, jeżeli kawa przestała smakować tak jak kiedyś?

Przede wszystkim nie można zapominać i zaniedbywać czyszczenia ekspresu. Czyszczenie z używaniem odpowiednich środków do tego przeznaczonych to podstawa poprawnego działania każdego sprzętu.

Nie używanie na przykład tabletek do układu kawowego powoduje, że z czasem w układzie zbiera się zbyt dużo kawowego osadu, który może dodawać goryczki lub kwaśności naszej kawie. Dedykowane tabletki czyszczące oraz uruchamianie automatycznego programu czyszczenia układu kawowego pomaga rozpuszczać ten osad, układ robi się czysty i już nic nie przeszkadza w przygotowaniu kawy najwyższej jakości. Oprogramowanie urządzeń wykonano w taki sposób, że po czyszczeniu nie zostanie resztek detergentu, czyli jest w stu procentach bezpieczne.

Jeszcze bardziej należy pilnować czystości układu mlecznego. Mleko to dość szybko psujący się produkt, więc nie należy zwlekać z przeczyszczeniem układu mlecznego. Resztki mleka, które zostają w systemie mogą blokować niektóre elementy, co oznacza, że może popsuć się jakość wydawanych przez urządzenie napojów. Używając dedykowanych środków czyszczących minimalizujemy szanse na pojawienie się usterki w układzie, a oznacza to przygotowanie napojów pełnowartościowych.

Jak często robić takie czyszczenie? Najlepiej wykonywać ten proces na koniec dnia przed wyłączeniem urządzenia, gdyż po wyłączeniu następuje przestój maszyny i resztki brudu mogą wysychać i blokować układy.

Nie należy zapominać również o czyszczeniu wnętrza urządzenia przy pomocy pędzla i szmatki, myciu wyjmowanych elementów ze środka maszyny, a także wyczyszczeniu zewnętrznych elementów ekspresu.